DIŞİŞLERİ KOMİSYONU
ZİYARETLER
Komisyona Yapılan Ziyaretler
27 Şubat 2014  

Rusya Devlet Duması (Parlamento) Başkanı Sergey Narişkin


30 Kasım 2013  

İtalya Dışişleri Bakan Yardımcısı Marta Dassu


8 Kasım 2013  

AB Komisyonu Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Komiseri Stefan Füle


5 Kasım 2013  

Nato-Pa Başkanı Hugh Bayley


9 Ekim 2013  

KKTC Dışişleri Bakanı Özdil Nami


27 Haziran 2013  

Ukrayna Dışişleri Bakanı Leonid Kozhara


11 Nisan 2013  

Libya Dışişleri Komisyonu Başkanı Ahmeda Salih El Dali


7 Mart 2013  

Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Murry McCully


30 Ocak 2013  

Kırgızistan Cumhuriyeti Parlamentosu Dışişleri Komitesi Başkanı Kanıbek İmanaliyev


3 Ocak 2013  

Singapur Dışişleri Bakanı ve Adalet Bakanı Kasiviswanathan Shanmugam


6 Aralık 2012  

Pakistan Senatosu Dışişleri, Keşmir ve Gilgit-Baltistan Komisyonu  Başkanı Haji Mohammad Adeel


8 Kasım 2012  

Tunus Kurucular Meclisi Hak ve Özgürlükler ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Souad Abderrahim


1 Kasım 2012  

Norveç Dışişleri Komisyonu Başkanı Ine M. Eriksen Søreide


11 Ekim 2012  

Letonya Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Ojars Kalnins


26 Eylül 2012  

Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Halk Kongresi Dışişleri Komisyonu Başkanı Li Zhaoxing


27 Haziran 2012  

İtalya Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Stefano Stefani


31 Mayıs 2012  

Danimarka Avrupa İşleri Bakanı Nicolai Wammen


16 Mayıs 2012  

Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Poposki


22 Mart 2012  

Kanada Dışişleri Bakan Yardımcısı Deepak Obhrai


1 Mart 2012  

Romanya Temsilciler Meclisi Dış Politika Komisyonu Başkanı Atilla Korodi


17 Şubat 2012  

Nato Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen


7 Ocak 2012  

 ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi Başkanı ve ABD Temsilciler Meclisi üyeleri


6 Aralık 2011  

Endonezya Bölgesel Temsilciler Konseyi Parlamentolararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Emma Yohanna


18 Kasım 2011 

Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe


17 Kasım 2011  

İran Dışişleri Komisyonu Başkanı Alaaddin Boroujardi


1 Kasım 2011 

İngiltere Dışişleri Komisyonu Başkanı Richard Ottaway


31 Ekim 2011  

Danimarka Parlamentosu Dış Politika Komisyonu Başkanı Jeppe Kofod


27 Ekim 2011  

Sırbistan Dışişleri Komisyonu Başkanı Dragoljub Miçunoviç


26 Ekim 2011  

İngiltere İçişleri Bakanı Theresa May


20 Ekim 2011  

Irak Dışişleri Komisyonu Başkanı Humam Hamudi


Komisyonun Yurt Dışı Ziyaretleri
4/6 Eylül 2015 

Lüksemburg


17/18 Mart 2015 

Polonya


25 Nisan 2015 

İngiltere


4/6 Mart 2015 

Letonya


26/29 Kasım 2014 

Gürcistan


5/8 Kasım 2015 

İtalya


7/8 Mayıs 2014 

Romanya


21/22 Nisan 2014 

Azerbaycan


11/19 Nisan 2014  

Japonya 


19/21 Şubat 2014  

Bulgaristan


17/22 Eylül 2013  

Çin


17/20 Nisan 2013  

Almanya


17/20 Mart 2013  

Macaristan


21/23 Ocak 2013  

İngiltere 


17/20 Eylül 2012  

Endonezya


12/15 Haziran 2012 

Finlandiya


28/30 Mayıs 2012  

Kosova


12/16 Mayıs 2012  

Kırgızistan


22/24 Nisan 2012  

Ukrayna


15/19 Nisan 2012  

Mısır


3/8 Mart 2012  

Ürdün


26/29 Şubat 2012  

Bosna Hersek


29 Ocak / 2 Şubat 2012 

Arnavutluk 


16/18 Ocak 2012 

Gürcistan


28/30 Kasım 2011  

İtalya


20/22 Kasım 2011  

Azerbaycan


23/25 Ekim 2011 

KKTC