MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU
ZİYARETLER
Komisyonun Yurt İçi Ziyaretleri
16 Ocak 2019 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ile Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri bir araya geldi. Sayın KASAPOĞLU’nun ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantı, Komisyon Başkanı Prof. Dr. Emrullah İŞLER ve üyelerin katılımları ile Bakanlık toplantı salonunda yapıldı. Yaklaşık iki saat süren toplantıda, Bakanlık temsilcileri gençlik ve spor alanında yaptığı ve yapmayı planladığı projeler hakkında ayrıntılı sunum yapmış ve komisyon üyeleri ile fikir alışverişinde bulunmuştur.

İlgili Resim    

27 Aralık 2018 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY ile Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri bir araya geldi. Sayın Ersoy’un ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantı, Komisyon Başkanı Prof. Dr. Emrullah İŞLER ve üyelerin katılımları ile TBMM Ala tesislerinde yapıldı. Yaklaşık iki saat süren toplantıda, komisyona gelmesi beklenen kanun tekliflerine ve Türkiye’nin kültür politikalarına ilişkin konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

 

İlgili Resim    

14 Kasım 2018 

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK ile Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri bir araya geldi. Sayın SELÇUK’un ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantı, Komisyon Başkanı Prof. Dr. Emrullah İŞLER ve üyelerin katılımları ile Bakanlık Merkez Bina’da yapıldı. Yaklaşık iki saat süren toplantıda, Komisyon üyelerine 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Temel Göstergeler, Öğretmen İstihdamı, Müfredat, Özel Okul Desteklemeleri, Meslek Liseleri ve Yönetici Atamalarında Uygulanacak Kriterler  gibi konularında sunum gerçekleştirilerek, söz konusu konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

İlgili Resim