MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU
ZİYARETLER
Komisyonun Yurt İçi Ziyaretleri
18 Ocak 2018 

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Görüşmeye TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, Başkanvekili Burhanettin Uysal, Komisyon Sözcüsü Hüseyin Bürge ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık'ın yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi'nden üyeler, İsrafil Kışla, Ali Aydınlıoğlu, Ekrem Erdem, İsmet Uçma, İmran Kılıç, Leyla Şahin Usta ve Mustafa İsen; Cumhuriyet Halk Partisi'nden üyeler Mustafa Akaydın, Metin Lütfi Baydar, Ceyhun İrgil, Gaye Usluer, Bülent Yener Bektaşoğlu, Mustafa Ali Balbay; Milliyetçi Hareket Partisi'nden üyeler Zuhal Topçu, Kamil Aydın ve Halkların Demokratik Partisi'nden üyeler Mahmut Toğrul, Kadri Yıldırım, Lezgin Botan katıldı. YÖK Başkanı Saraç'ın daveti üzerine gerçekleştirilen görüşmede, yükseköğretimdeki son gelişmeler hakkında istişarelerde bulunuldu.

İlgili Haber

12 Aralık 2017 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri bir araya geldi. Sayın Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantı, Komisyon Başkanı Emrullah İşler ve üyelerin katılımları ile Bakanlık Merkez Bina’da yapıldı. Yaklaşık iki saat süren toplantıda, Komisyon üyelerine Eğitimde Temel Göstergeler, Öğretmen İstihdamı, Müfredat ve Ders Kitabı Çalışmaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Fatih Projesi, Okul Öğrenci Servisleri ve Türkiye Maarif Vakfı Çalışmaları konularında sunum gerçekleştirilerek, söz konusu konularda görüş alışverişinde bulunuldu.


27 Ocak 2016 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri bir araya geldi. Sayın Kılıç'ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantı, Komisyon Başkanı Beşir Atalay ve üyelerin katılımları ile Bakanlık Merkez Bina’da yapıldı. Yaklaşık iki saat süren toplantıda, komisyona gelmesi beklenen gençlik ve spor gündemine ilişkin konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

İlgili Resim    

14 Kasım 2018 

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ile Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri bir araya geldi. Sayın Selçuk’un ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantı, Komisyon Başkanı Prof. Dr. Emrullah İşler ve üyelerin katılımları ile Bakanlık Merkez Bina’da yapıldı. Yaklaşık iki saat süren toplantıda, Komisyon üyelerine 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Temel Göstergeler, Öğretmen İstihdamı, Müfredat, Özel Okul Desteklemeleri, Meslek Liseleri ve Yönetici Atamalarında Uygulanacak Kriterler  gibi konularında sunum gerçekleştirilerek, söz konusu konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

İlgili Resim